Abonyi fotó is nyert az E.ON pályázatán

Örömmel adunk hírt róla, hogy Abony városa is nyertese az E.ON által meghirdetett, önkormányzatoknak szóló naptár-fotópályázatnak, így az Abony.hu-n publikált felvétel is helyet kap az E.ON 2018-as naptárában.

Nagyításhoz kattints a képre!

A díjazott fotó a Fergeteg Triatlon Sportegyesület versenyzőinek rajtját ábrázolja az idei Fergeteges Jubileumi Terep-futóversenyen, melyet Szilágyi Tamás kapott lencsevégre.

A felhívás idén a sportra irányult, a pályázat témája ezért a „Sportoljunk együtt” címet viselte. Olyan fotókat vártak, amelyek közösségi életérzéseket, helyi sporteseményeket, sportcsarnokokat, tornacsarnokokat mutatnak be, melyek azt sugallják, hogy jó együtt sportolni. Abonyban igen gazdag a sportélet, számtalan sportegyesület végez eredményes munkát, melyekről nagy számban tudósítottunk honlapunk hasábjain, így kézenfekvő volt, hogy induljunk a pályázaton. Minden település három fotóval nevezhetett a kiírásra. A szakmai zsűri a képek egyedisége, különlegessége, ötletessége és az általuk nyújtott vizuális élmény alapján döntött.

A pályázatra közel 40 település, 100 db pályaművet nyújtott be, melyből a zsűri összesen 12 képet választott ki. A nyertes önkormányzatokat az elismerésen túl egy-egy értékes irodai eszközzel jutalmazták.