Holnap kezdődik a NEMZETKÖZI IFJÚSÁGI SPORTTALÁLKOZÓ MARTFŰN

Igazán különlegesnek ígérkezik idén az évtizedes hagyományokkal bíró Challenge Ifjúsági Sporttalálkozó, melynek Jász-Nagyun-Szolnok megye 1999-től résztvevője.
A május 23-26. zajló nagyszabású eseményt ezúttal Jász-Nagyun-Szolnok megye rendezi, az Astival közös – szintén hagyományosnak számító – olasz-magyar sporttalálkozóval együtt. Sőt, az idei Challenge-re, melynek Martfű ad otthont az erdélyi Hargita megyei is meghívást kapott.
A korábban három nemzetes Challenge verseny – melyeken hosszú éveken át angol, francia és magyar csapatok mérték össze erejüket, ügyességüket – már tavaly is eltért a szokványostól. 2012-ben ugyanis az angliai Durham megye adott otthont a megmérettetésnek, amely így érthető módon az olimpia jegyében zajlott, Durham Megyei Nemzetközi Ifjúsági Játékok néven. Erre az eseményre akkor városunkból Orján Viki utazhatott el.


Az idei program is rendhagyó lesz, hisz a 2 hagyományos verseny összevonására most kerül először sor, illetve székely partnermegyénk is először kapcsolódik be a programba. A sportágakban is lesz újdonság: a labdarúgás mellett ismét lesz asztalitenisz és vívás, a mezei futás pedig úszással kombinálva aquatlonná alakul át. Rendhagyó lesz az is, hogy a diákokat kísérő delegációk is aktív résztvevői lesznek az eseményeknek, meglepetésként ugyanis külön versenyszámban, fogathajtásban indulnak.

Idén Abonyból Soós Fanni csatlakozhatott a Challenge Teamhez.

Szurkoljunk nekik!


Igazán különlegesnek ígérkezik idén az évtizedes hagyományokkal bíró Challenge Ifjúsági Sporttalálkozó, melynek Jász-Nagyun-Szolnok megye 1999-től résztvevője.
A május 23-26. zajló nagyszabású eseményt ezúttal Jász-Nagyun-Szolnok megye rendezi, az Astival közös – szintén hagyományosnak számító – olasz-magyar sporttalálkozóval együtt. Sőt, az idei Challenge-re, melynek Martfű ad otthont az erdélyi Hargita megyei is meghívást kapott.
A korábban három nemzetes Challenge verseny – melyeken hosszú éveken át angol, francia és magyar csapatok mérték össze erejüket, ügyességüket – már tavaly is eltért a szokványostól. 2012-ben ugyanis az angliai Durham megye adott otthont a megmérettetésnek, amely így érthető módon az olimpia jegyében zajlott, Durham Megyei Nemzetközi Ifjúsági Játékok néven. Erre az eseményre akkor városunkból Orján Viki utazhatott el.


Az idei program is rendhagyó lesz, hisz a 2 hagyományos verseny összevonására most kerül először sor, illetve székely partnermegyénk is először kapcsolódik be a programba. A sportágakban is lesz újdonság: a labdarúgás mellett ismét lesz asztalitenisz és vívás, a mezei futás pedig úszással kombinálva aquatlonná alakul át. Rendhagyó lesz az is, hogy a diákokat kísérő delegációk is aktív résztvevői lesznek az eseményeknek, meglepetésként ugyanis külön versenyszámban, fogathajtásban indulnak.

Idén Abonyból Soós Fanni csatlakozhatott a Challenge Teamhez.

Szurkoljunk nekik!


Részletes program itt.